Pytania? Zadzwoń: (22) 49 03 167 (9-16)   opinie | kontakt | dostawa |  zaloguj mnie |  załóż konto 
AleDobre.pl na 1 miejscu w kategorii najlepsza obsługa Klientów  e-Commerce Polska awards 2013

Twój koszyk: jest jeszcze pusty
    do czytania Ciekawe produkty
  DELIKATESY I ZDROWA ŻYWNOŚĆ      KUCHNIA      PIECZENIE I DEKOROWANIE     NOŻE     GOTOWANIE     DLA DOMU  
Ludki gratis do każdego zamówienia za min. 100 zł
Wszystkie promocje są tutaj
Do czytania


Wybierz kategorię:
Marki: Aladdin, Auerhahn, Ballarini, BBD, Birkmann, Brabantia, Campana, Chasseur, Chef'n, Cilio, Clipper, Cool Gear, Cuisipro, Dexam, E-Cloth, Emile Henry, Eppicotispai, Felcman, Fiddes Payne, Fiskars, Forminimal, Global, Hario, Ibili, Iris, Jamie Oliver, JOSEPH JOSEPH, Kaiser, Kela, Kilner, Kitchen Craft, KUCHENPROFI, Kyocera, Ladelle, Lava Cooking, Lekue, Leonardo, Loveramics, Lurch, Manufaktura Smaku, Mastrad, Microplane, Moha, MSC, Nordic Ware, Olvita, OXO, Pataki Keramia, Pataks, Patisse, Pavoni, Prepara, Pulltex, Radix-bis, Renshaw, Revol, Rollingwoods, Sagaform, Silit, Simple Human, SKEPPSHULT, Smaki i Aromaty, Stanley, Swift, Tala, Tescoma, Thai Heritage, Tojiro, Typhoon, Vacu Vin, Vialli-Design, Victorinox, Vitos Keramia, Weck, Wilton, WMF, Wydawnictwo RM, ZAK!, Zassenhaus, Zoku


Informacje


Szybko i wygodnie:

AleDobre.pl to:

AleDobre.pl na 1 miejscu w kategorii najlepsza obsługa Klientów  e-Commerce Polska awards 2013

Czarnuszka - świetna przyprawa do wypieków

Dodano: 2009-10-08

Czarna jest jak węgiel i jak on swój wdzięk uwalnia w wysokiej temperaturze. Bo dopiero uprażona ma intensywny, ostry smak i słodkawy aromat. Czarna jak węgiel. Nigella. Doskonała w kuchni. I nie tylko w niej!

Czarnuszka (łacińska nazwa: Nigella) jest popularna w Indiach, gdzie przyprawia się nią warzywa i potrawy z nasion strączkowych. Jest też składnikiem mieszanek przyprawowych. Wspaniale komponuje się z pieczywem.

Można ją mieszać z kolendrą, zielem angielskim, nieco zapomnianym cząbrem. Ma lekko orzechowy, nieco cierpki smak, z delikatną nutą maku i pieprzu. Niektórzy odnajdują w niej również lekki aromat oregano.

Czarnuszka to nie tylko jadalna roślinka. Niektóre jej gatunki, jak na przykład czarnuszka damasceńska (Nigella damascena) ma delikatne, błękitne kwiaty i dekoracyjne liście. Uprawiana jest więc często w ogrodach jako roślina ozdobna (i nie jest jadalna). Czarnuszka siewna, czyli ta, która nas tutaj bardziej interesuje, w wyglądzie nie jest już tak efektowna, ale ma przecież inne zalety. Jej oryginalny smak to bardzo miłe i ciekawe urozmaicenie wielu potraw.
I warto się z nią bliżej zaprzyjaźnić. Była bowiem Nigella bardzo popularna w Europie do wieku XVII, a potem, nie wiadomo dlaczego zaprzestano jej częstego użycia w kuchni. Stosowano ją przed wiekami do wzmacniania smaku napojów. Przed dodaniem do płynu, zwijano ją w kawałek materiału i ogrzewano nad ogniem, by ujawniła swój aromat. Grzegorz Ostrowski (mniammniam.pl)

Twój komentarz:

Komentarze sż zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.
    Zaloguj się aby dodać komentarz.
Kontakt

e-mail: sklep@aledobre.pl
tel.: (22) 49 03 167 (9-16)
więcej sposobów kontaktu
Bezpieczeństwo Pomoc Ale okazja za 1 zł!
Zbieraj punkty (rób zakupy i dodawaj opinie) i kupuj wybrane produkty za... 1 zł! Propozycja dla producentów i dystrybutorów
-----------------------

Kontakt
kontakt
Rok na zwrot
rok na zwrot
Tysiące pozytywnych opinii
opinie o sklepie
Szybka dostawa
szybka dostawa
Bezproblemowe reklamacje
bezproblemowe reklamacje
Bezpieczne i wygodne płatności
bezpieczne płatności
AleDobre.pl to sprawdzony i bezpieczny sklep
sprawdzony sklep
AleDobre.pl na 1 miejscu w kategorii najlepsza obsługa Klientów  e-Commerce Polska awards 2013
najlepsza obsługa!